Ortaklar | SIM Sürdürülebilirlik İnovasyon ve Yönetim Danışmanlık | Sim Consultancy

Ortaklar

HATİCE ÇİNAR – KURUCU ORTAK

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Çinar, yüksek lisansını ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Sosyal Bilimler Çevre Bölümünde tamamladı. 1998 yılında, Teknik Mühendislik ve Danışmanlık firmasında Çevre Mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan Çinar, 2001-2006 yıllarında BOTAŞ Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Direktörlüğünde ve 2006-2007 yıllarında Philip Morris Sabancı Şirketi Torbalı üretim fabrikasında Çevre Mühendisi olarak kariyerine devam etti. Çinar, 2008 yılında Sabiha Gökçen Havalimanı Projesinde Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Kalite Müdürü olarak görev yaptı ve sonrasında da Limak Holding bünyesinde Çevre ve İş Güvenliği Müdürlüğü ile Çevre ve İş Güvenliği Direktörlüğü pozisyonlarında çalıştı.

Çinar, aynı zamanda Limak Holding'in sürdürülebilirlik yönetimi yolculuğunda önemli bir görev üstlendi. Pek çok sayıda projenin uluslararası standartlarında çevresel ve sosyal yönetim stratejisini geliştirerek yönetimini sağladı.

 
 


ÜLKÜ ÖZEREN – KURUCU ORTAK
Lisans (1993-1997) ve Yüksek Lisans (1997-1999) eğitimlerini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 1998'de teknik müşavirlik şirketi olan UBM'de Çevre Mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. 2004-2009'da Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Projesi kapsamında Türkiye ve Gürcistan kısımlarında görev aldı. 2009'dan itibaren ağırlıklı olarak karbon hesabı ve yönetimi, uluslararası standartlarda çevresel ve sosyal etki yönetimi, enerji verimliliği, çevre yönetim sistemleri konularında farklı projelerde çalışmalar yürüttü. Özeren, 2009'da TÜVSÜD Münih'de karbon varlık geliştirme projelerinin validasyon ve verifikasyon eğitimi aldı. Özeren, 2009 yılında ISO 14064, ISO 14001, OHSAS 18001 Baş Denetçilik eğitimleri denetimlerine katıldı.

2009-2011'de ICC Danışmanlık'ta Çevre Projeleri Direktörü olarak görev yaparken, ICC'nin de ortak olduğu enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik yönetimi ana çalışma alanları olan UENCO'nun üst yönetiminde görev aldıktan sonra 2014-2021 arasında İGA İstanbul Havalimanı Projesi'nde Çevre ve Sürdürülebilirlik Direktörü ve CEO Danışmanı görevlerinde bulundu. İstanbul Havalimanı projesinin tasarımından işletme aşamasına kadar havalimanı ekosistemi için tüm süreçlerde uluslararası standartlarda sürdürülebilirlik stratejisi geliştirilmesi, hedefleri ve programlarını (Çevre Yönetimi, Sosyal Yatırım Programı, Yaban Hayatı Yönetim Programı, Biyoçeşitlilik Aksiyon Planı) ekibiyle birlikte geliştirdi.

+